Karadeniz Turu ( İzmir Çıkışlı Otobüslü ) 7 Gece 8 Gün
 
 
 
 GEZİ GÜZERGAHIMIZ
İzmir Çıkışlı Karadeniz Turu, Ankara, Çorum, Amasya, Samsun, Ordu, Giresun, Trabzon, Rize, Batum, Sinop, Kastamonu, Safranbolu, Amasra, Ayder Yaylası, Kümbet Yaylası, Uzungöl Yaylası, Sümela
2.KİŞİ
%50
İNDİRİMLİ
1000 00 TL
den itibaren  


12.09.2014

 TUR TARİHLERİMİZ
İzmir Çıkışlı Karadeniz Turu, Her Hafta Cuma, Cumartesi -- MAYIS, HAZİRAN, TEMMUZ, AĞUSTOS, EYLÜL 2014
 KONAKLAMA
Karadeniz Turu ( İzmir Çıkışlı Otobüslü ) 7 Gece 8 Gün
 
 
 

 

Otel Adı:
 

 KURBAN BAYRAMI BODRUM TURU

otelizi.com

Sayfa Etiketleri
Karadeniz Turları, İzmir Çıkışlı Karadeniz Turları, İzmir Çıkışlı Turlar, İzmir Kültür Turları, Kare Tur İzmir Seyahat Acentaları, izmir Tur Şirketleri, İzmir'den Karadeniz Turları, Likya Turları, İstanbul Turları, Kapadokya Turları, Çanakkale Turları, Antalya Otelleri, Bodrum, Marmaris, İzmir Otelleri, İzmir'den Kıbrıs Turu, Kıbrıs Otelleri, Tatil Otelleri, Erken Rezervasyon, İzmir'den Turlar, Kare Tur İzmir, Yurtdışı Turlar, Yurtiçi Turlar
       
Tur Fiyatlari - 2014
Iki Kisilik Oda Kisibasi
Iki Kisi Yaninda 3. Kisi
Tek Kisi
Iki Yetiskin Yaninda Çocuk
Kampanya
Eylül Her Hafta Cuma Cumartesi
7 GECE 8 GÜN

1000 TL
750 TL
1000 TL
03-12 YAŞ - 500 TL
2.KİŞİ.%50
..İNDİRİM..
KURBAN BAYRAMI
03,04 EKİM 2014
7 GECE 8 GÜN

1200 TL
850 TL
1000 TL
03-12 YAŞ - 500 TL
2.KİŞİ.%50
..İNDİRİM..
İzmir Çıkışlı Karadeniz Turu, Her Hafta Cuma, Cumartesi -- MAYIS, HAZİRAN, TEMMUZ, AĞUSTOS, EYLÜL 2014
Gün
Otel Adi
Web Sitesi
Kategori
Bölge
1.Gece HARŞENA KONAKLARI http://www.harsenaotel.com/ KONAK OTEL AMASYA - MERKEZ
2.Gece KÜMBET YAYLA EVLERİ http://www.kumbet.com.tr/ 1. SINIF TATİL KÖYÜ GİRESUN - KÜMBET
3.Gece DEMİRGRAND OTEL http://www.demirgrand.com/ 3***+ TRABZON - MERKEZ
4.Gece BATUM 3*** VEYA 5***** GÜRCİSTAN - BATUM
5.Gece HAŞİMOĞLU OTEL http://www.hasimogluotel.com/ YAYLA OTELİ AYDER YAYLASI
6.Gece DOLPHİN HOTEL http://www.oteldolphin.com/ BUTİK OTEL SAMSUN - ATAKUM PLAJI
7.Gece AYGÜR HOTEL http://www.aygurhotel.com/ BUTİK OTEL SAFRANBOLU - MERKEZ
ÜCRETE DAHIL OLAN HIZMETLER
 • Otellerde Y.P Konaklama ( Butik, Yayla, 3*, 4*, Hotel Konaklamaları )
 • Lüks Otobüsler İle Ulaşım ( Man Fortuna, Mercedes 403, Travego, Tourismo / 46 kişilik Lüks otobüsler )
 • Çevre Gezileri / Zorunlu Seyahat Sigortası
 • Otobüs içi İkramları ( Deneyimli personelimizle otobüs içi ikramlar )


ÜCRETE DAHIL OLMAYAN HIZMETLER
 • Tüm Öğlen Yemekleri - Batum'da Akşam Yemeği - Extra belirtilen organizasyonlar
 • Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler ve oteldeki yapılan harcamalar
 • Dolmuş Ücretleri + Milli Park Girişleri + Bakanlığa Bağlı Müze Ören Yeri girişleri ( Toplamı - 150.TL )Müzekartı ve İşbankası MAXIMUM kart sahipleri 15TL eksik ödeyeceklerdir.
 • Batum'da 3* Hotel konaklamasında ( 50.TL ) veya 4* Hotel konaklamasında ( 75.TL )
 • Yurtdışı Çıkış Fonu ( 15.TL )
Bu turumuz hakkında henüz bir yorum yapılmamıştır.

Karadeniz Turu ( İzmir Çıkışlı Otobüslü ) 7 Gece 8 Gün
      

“2014 Karadeniz Turuİzmir'den Her Hafta Cuma, Cumartesi, Pazar Kesin Hareket Akşam ; İzmir çıkış Karşıyaka 22:00, Üçyol 22:30, Bornova Ege Üniversitesi Hastanesi önü 23:00 Misafirlerimizi aldıktan sonra yolda verilen molaların ardından sabah saatlerinde Ankara'ya ulaşıyoruz.

  
 

1.GÜN KARADENİZ TURU : ANKARA - ANITKABİR - ÇORUM - AMASYA

Yolda verilen molaların ardından Ankara Anıtkabir'e ulaşıyoruz. Anıtkabir'de Aslanlı Yol, Mozole, Rölyefler ve Anıtkabir Müzesini ziyaret edip Ankara’dan ayrılarak Elmadağ yolu ile Sungurlu'ya ulaşıyoruz. Öğle yemeğimizi aldıktan sonra Çorum'a doğru yola çıkıyoruz. Çorum'da leblebi alışverişi sonrası Amasya’ya geliyoruz ve otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği otelde. KONAKLAMA - HARŞENA KONAKLARI - AMASYA ( Amasya Merkez Konaklama )                               

2.GÜN KARADENİZ TURU : AMASYA - SAMSUN - BANDIRMA - GEMİSİ - ORDU - BOZTEPE – KÜMBET

Sabah kahvaltısının ardından her köşesi tarih kokan Şehzadeler Kenti Amasya’yı geziyoruz. Yeşilırmak’ın oluşturduğu derin vadi içerisine binlerce yıl önce kurulmuş olan ve 2300 yıl önce Pontus’a başkentlik yapmış olan  Amasya’da; Kaya Mezarlarını uzaktan fotoğraflayıp, Osmanlı dönemi 2. Beyazıt Külliyesi, Yeşilırmak kıyısında yapılmış olan Yalı Boyu Evlerini, Ferhat’la Şirin aşkının sembolü olan Su Kanallarını, Anadolu’nun en önemli Mumya Koleksiyonuna sahip Amasya Müzesini ve Atatürk’ün 22 Haziran 1919 Milli mücadelenin en önemli belgelerinden olan Amasya Genelgesini yayımladığı Saraydüzü kışlasını görüp Havza yolu 19 Mayıs 1919 da Atatürk ve 18 arkadaşının Kurtuluş Mücadelesinde ilk adımı attıkları şehre  Atatürk’ün şehrine Samsun’a ulaşıyoruz. Ülkemizdeki en güzel Atatürk heykellerinden biri olan Samsun Atatürk Anıtını görerek ve bu anıtın önünde hatıra fotoğrafı çektirerek başlıyoruz gezimize. Türkülere konu olan Çarşamba ovasını ve bu ovayı oluşturan Yeşilırmak’ı arkamızda bırakıp Amazonların diyarı Terme’de meşhur Terme Pidesini  tadıyoruz. Karadeniz'in en güzel plajlarına sahip  Ünye ve Fatsa’dan geçip Fındık diyarı Ordu’ya geliyoruz. Boztepe’ye çıkıp muhteşem ORDU manzarası eşliğinde çayımızı yudumladıktan sonra Karadeniz sahil yolundan  Giresun yolu ile 1800 mt yükseklikteki Kümbet Yaylasına ulaşıyoruz. Akşam yemeği - Konaklama Karadeniz bölgesinin en güzel Yayla tesisleri.  (Akşam eğlence, Kapalı Havuz, Yayla yürüyüşü imkanları) KONAKLAMA – BİRUN KÜMBET DAĞ EVLERİ – GİRESUN KÜMBET YAYLASI ( Karadeniz Bölgesinin En Güzel Yayla Oteli )                  

3.GÜN KARADENİZ TURU :  TRABZON - AYASOFYA – KAZAZİYE  -  ATATÜRK KÖŞKÜ – SÜMELA MANASTIRI

Sabah kahvaltısının ardından, yayladan ayrılıp Karadeniz sahil şeridine ulaşıyoruz. Tirebolu’da Tirebolu çay fabrikasını geziyoruz. Trabzon’da Ayasofya Kilisesi’ni görüyoruz. Yaklaşık 800 yıllık olan bu eser Kommenoslular tarafından kilise olarak yapılmış Osmanlı döneminde Camiye dönüştürülen yapı Cumhuriyet sonrası Müze olarak hizmet vermeye başladı. Ayasofya’yı tanıdıktan sonra Trabzon’a özgü Kazaziye, telkari ve hasır gibi gümüş işlemelerin satıldığı bir dükkanda bu zanaatın nasıl yapıldığını öğrenip  alışveriş için zaman veriyoruz. Trabzon’da 1900’lü  yılların başında bir Rum Banker tarafından yaptırılan ve Cumhuriyet döneminde Trabzonlular tarafından Atatürk’e hediye edilen Atatürk Köşkünü ziyaret ediyoruz. Atatürk Köşk'ü ziyareti sonrası meşhur Akçaabat Köfte Piyaz ve Laz böreğinin tadına bakıyoruz. Sonrasında Maçka yol ayrımından ayrılıp tekrar Karadeniz’in içlerine doğru Çoşandere eşliğinde ilerliyoruz. Aynı zamanda Tarihi İpek Yolu olan güzergah bizi önce Maçka’ya sonrasında da Altındere Milli Parkına ulaştırıyor. Buradan minibüslerle 15 dakikalık bir yolculukla Sümela Manastırı’nın bulunduğu 1150 mt yükseklikteki alana ulaşıyoruz. Yirmi dakikalık yürüyüş parkuru sonrası Görkemli Manastırın kapısına geliyoruz. Manastır içerisindeki Konaklama odaları, Mutfak, çalışma odaları, Ayazma ve Ana kilise bölümünde bulunan Freskleri rehberimizin anlatımıyla tanıdıktan sonra Meryem Ana adına yapılan bu Manastıra veda edip Trabzon’a gelip otele yerleşiyoruz.  Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.  KONAKLAMA – DEMİRGRAND HOTEL – TRABZON ( Trabzon Merkez Konaklama )                                 

4. GÜN KARADENİZ TURU : UZUNGÖL – RİZE MERKEZ – BATUM - ( T.C KİMLİK İLE GEÇİŞ )

Sabah kahvaltımızın ardından Trabzon’un Of ilçesine geldiğimizde sahil yolunda ayrılıp Solaklı deresinin oluşturduğu Solaklı vadisi boyunca ilerleyip Dernekpazarı ve Çaykarayı geride bırakıp Karadeniz'in en önemli destinasyonlarından biri olan Uzungöl’e varıyoruz. Yüzlerce yıl önce heyelan sonucu dağdan kopan toprak parçasının Haldizen Çayının önünü kapatmasıyla derin bir vadi içerinde oluşan Uzungöl çevresinde yürüyüş yapıyoruz. Uzungöl gezimizin ardından  Rize de bulunan yörenin en önemli el sanatlarından Rize bezinin dokunduğu bir atölyede durup bu el sanatı hakkında bilgi alıp alış-veriş yapıyoruz. Fındıklı, Arhavi ve Hopa üzerinden Sarp Sınır Kapısınavarıp Batum’a giriş yapıyoruz. Çoruh Nehri’ni görüp Batum’a ulaşıyoruz. Batum’da göreceğimiz yerler arasında  Orta Camii - Türk Sokağı - Avrupa Meydanı - Medea Heykeli ( Altın Post heykeli ) Poseidon Çeşmesi - Piazza - Alfabe Kulesi - Ters Restorant - Ali-Nino Heykeli - Dans eden çeşme bulunuyor. Akşam  konaklama otelimizde.  KONAKLAMA – ………….  HOTEL – BATUM ( Batum Merkez Konaklama )

5. GÜN KARADENİZ TURU : BATUM – FIRTINA VADİSİ – ZİLKALE – ŞENYUVA ( Sevdaluk Dizisi ) – AYDER KONAKLAMA

Sabah kahvaltısının ardından Batum’dan ayrılıyoruz. Ardeşen’den Fırtına deresinin oluşturduğu Flora ve faunası ile dünyanın önde gelen vadilerinden olan Fırtına vadisi dere kenarındaki bölgenin en lezzetli balığı olan Kırmızı benekli alabalık, Muhlama ve Laz böreği gibi yöresel lezzetleri tadabileceğimiz Tulum dinleyip Horon vuracağımız bir restoranda öğle yemeğimizi alıyoruz. Öğle yemeğimizin ardından Zilkale ve Şenyuva Köyü gezisi için dolmuşlarımıza yerleşiyoruz. Şenyuva Taş Köprüde fotoğraf molası veriyoruz. Sevdaluk dizisinde görülen köy olan Şenyuva Köyü ziyareti ve fotoğraf molamızın ardından Zil kale'ye ulaşıyoruz. 100 Mt'lik bir uçurumun tam tepesinde kurulmuş ve eski dönemlerde ticaretin güvenliği açısından çok önemli bir konumda bulunan bu Kartal Yuvası'nı andıran kaleyi geziyoruz. Dolmuşlarımızla Ardeşen’e dönüyoruz. Bizi bekleyen otobüsümüzle Fırtına Deresi ile Hala Deresinin birleştiği Çamlıhemşin’i arkamızda bırakarak Karadeniz’in en ünlü yaylasına 1250 mt yükseklikteki   AYDER’e varıyoruz. ‘Yaylaların Sultanı' Ayder Yaylasında Kalegon, Gelin Tülü Şelalesi, gibi panoramik noktalarda fotoğraf molası veriyoruz. Yaylada Şelale manzarası eşliğinde yapacağımız yayla yürüyüşü gezimizin ardından otelimize yerleşiyoruz.

KONAKLAMA – HAŞİMOĞLU HOTEL – AYDER YAYLASI ( Karadeniz Bölgesinin En Güzel Yaylasında En Kaliteli Oteli)

6. GÜN KARADENİZ TURU : AYDER – RİZE – TRABZON - ORDU – TERME - SAMSUN

Sabah kahvaltısının ardından Karadeniz kıyısı boyunca keyifli bir yolculukla Giresun, Ordu, Terme’ye ulaşıyoruz. Giresun’da Tirebolu Çay tesislerinde öğle yemeği alıyoruz. Öğle yemeğimizin ardından Ordu, Ünye yolu ile Samsun’a ulaşıyoruz. Atatürk’ü Samsun’a getiren Bandırma Vapurunu ve içerisinde oluşturulan müzeyi ziyaret ediyoruz. Samsun’da yeni Kadın’ı temsil eden Amazon heykelini fotoğraflıyoruz. Samsun Atakum’da Otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. KONAKLAMA – DOLPİN HOTEL – SAMSUN ( Otelimiz Samsun Atakum sahilinde denize girebilirsiniz )                                

7.GÜN KARADENİZ TURU : SAMSUN - SİNOP - KAPALI CEZAEVİ – KASTOMONU – SAFRANBOLU

Sabah kahvaltısının ardından Sinop’a  ulaşıyoruz. Büyük İskender’in ‘Dile Benden ne Dilersen’ sorusuna karşılık ‘Gölge Etme Başka İhsan İstemem’ diye karşılık veren Diyojen’in kenti Kalebent Şehir Sinop’u tanımaya başlıyoruz. Pek çok ünlü ismin yattığı ve günümüzde müze olarak kullanılan Tarihi Sinop Cezaevini , iki bin yıllık Sinop Kalesini,Gemi ve  Kotra modelleri yapan bir atölyeyi görüp Dranaz Geçidini aşıp sarımsağı ile ünlü Taşköprü üzerinden Bir tarafında Ilgaz diğer tarafında  Küre Dağları olan,Karaçomak Deresinin iki yakasına yerleşen Kastamonu,Kurtuluş savaşında en fazla şehit veren illerimizin başında ve bu nedenle Şehitler Diyarı adıyla anılmakta.Hükümet Konağı,Saat Kulesi, Kastamonu Kalesini panoramik olarak görüp,Şerife Bacı Anıtı, Nasrullah camii ve meydanı ile Münire Sultan Çarşısını gezip Öğle yemeğimizi Yöresel yemekler sunan bir restoranda alıyoruz. yaklaşık 1,5 saatlik yolculuk sonrası Unesco’nun Dünya Kültür Mirası Listesine girmiş olan Müze Kent Safranbolu’ya ulaşıyoruz. Safranbolu’daki gezimize Safranbolu’yu yüksekten gören bir yer olan Hıdırlık Tepesindenbaşlıyoruz.Sonrasında Cinci Han, Cinci Hamam, Kaymakamlar Konağı, Köprülü camii, Güneş saati,İzzet Mehmet Paşa Camii,Akça Su Kanyonu,Yemeniciler Arastası ve diğer çarşıları gezip Lokum alışverişimizi yaptıktan sonra Safranbolu’daki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelde. KONAKLAMA – AYGÜR HOTEL - SAFRANBOLU ( Safranbolu Merkez Konaklama )

8.GÜN KARADENİZ TURU : AMASRA - AMASRA KALESİ – DEVREK - BURSA - İZMİR 

Sabah kahvaltısının ardından  Bartın’ı geçip Amasra’yı yüksek bir yerden gören ve Fatih Sultan Mehmet’in Lalasına “Lala Lala Çeşm-i Cihan bu mu ola” dediği Bakacak Tepesinde verilen fotoğraf molası sonrası aracımızla  küçük liman mevkine  (Amasra merkeze) ulaşıp büyük limana doğru yürüyoruz. Sorma Gir Kapısından girip Boztepe olarak adlandırılan ada ile ana karayı birbirine bağlayan Kemere Köprüsünden geçiyoruz,tarihi boyunca Amasra’nın simgesi olmuş ahşap işlerinin günümüzde merkezi olan Çekiciler Çarşısında alışveriş için serbest zaman veriyoruz.Daha sonra Amasra’yla özdeşleşmiş olan salata ve balıktan oluşan öğle yemeğimizi alıp Amasra’dan ayrılıyoruz. Bolu yolu gece geç saatlerde Bursa  İzmir'e ulaşıp siz değerli konuklarımıza bir sonraki KARE TUR seyahatlerinde buluşmak dileği ile veda ediyoruz.  

 

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Otellerde Y.P Konaklama ( Butik, Yayla, 3*, 4*, Hotel Konaklamaları )
 • Lüks Otobüsler İle Ulaşım ( Man Fortuna, Mercedes 403, Travego, Tourismo / 46 kişilik Lüks otobüsler )
 • Çevre Gezileri / Zorunlu Seyahat Sigortası
 • Otobüs içi İkramları ( Deneyimli personelimizle otobüs içi Çay, Kahve, Su ikramları )
 • Rehberlik Hizmetleri ( Karadeniz Bölgesinin Uzman Rehberleri )

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Tüm Öğlen Yemekleri - Batum'da Akşam Yemeği - Extra belirtilen organizasyonlar
 • Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler ve oteldeki yapılan harcamalar
 • Dolmuş Ücretleri + Milli Park Girişleri + Müze Yeri girişleri (Toplamı - 150.TL) - (Müzekartı ve İşbankası MAXIMUM kart sahipleri 25.TL eksik ödeyeceklerdir.)
 • Batum'da 3* Hotel konaklamasında ( 50.TL ) veya 4* Hotel konaklamasında ( 75.TL )
 • Yurtdışı Çıkış Fonu ( 15.TL )


BATUM'A GEÇİŞ: Batum'a geçiş için T. C. kimlik numarası bulunan nüfus cüzdanı yeterlidir. Nüfus cüzdanı dışında pasaport ile geçiş yapılabilir. Bunların dışındaki kimliklerle giriş yapmak mümkün değildir. Bu nedenle yanınızda mutlaka üzerinde T.C. kimlik numarası bulunan hasarsız nüfus cüzdanınızı bulundurunuz. Ayrıca ebeveyinleri yanında olmadan seyahat eden 18 yaşından küçükler için anne ve babadan noterden tastikli muvafakatname gerekmektedir. Sınırdan geçiş yoğunluğa göre bir saat kadar sürmektedir.

ÖNEMLİ : Karadeniz tur programımız toplam 8 gece 8 gün sürmektedir. Toplam 7 gece otel konaklaması vardır. 8 tam gün geziler yapılır. Turda mutlaka T.C. kimliğinizi ( Hasarsız ), yaylalar için hırka veya ince mont, yağmur için yağmurluk veya şemsiye, kapalı havuz ve deniz için mayo, geziyi ölümsüzleştirmek için fotoğraf makinası ve kamera yedek pilleriyle beraber, geziler için de rahat yürüyebileceğiniz ayakkabı bulundurun.

 
  Karetur.com sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin tüm hakları KARETUR ORGANİZASYON, TURİZM VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ'ne aittir. Hiçbir şekilde basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz ve kopyalanamaz. Tüm otel bilgileri ve fiyatlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik olması durumunda Karetur.com sorumlu tutulmaz.
KARETUR ORGANİZASYON, TURİZM VE TİCARET LİMİTED. / Kullanım Sözleşmesi
facebook twitter %100 Müşteri Memnuniyeti ÇAĞRI MERKEZİ 0 (232)
441 7 600

Yurtiçi Oteller | Yurtdışı Turlar | Kültür Turları | Kıbrıs | Şehir Otelleri | Butik Turlar | Uçak Bileti | Hizmet Rezervasyon / Satış Sözleşmesi | Kütahya Çizelgesi
GARANTİ ŞARTLARI - İPTAL KOŞULLARI - GİZLİLİK İLKELERİ - GÜVENLİK KURALLARI - SİTE KULLANIM SÖZLEŞMESİ

Tel: 0232 441 7 600 E-mail: bilgi@karetur.com
Kullanıcı: 2
Toplam Üye: 59094
      İz Bırakanlar Seyahat ve Turizm Acentası
A-7346
karetur